اخبار تکنولوژی هتلداری


فرودگاه های واشینگتن دی سی مجهز به اتاقک های اسلیپ باکس شدند

دسته بندی ها: تجربه میهمان

1398/1/26 تعداد بازدید: 448


استراحت در کف فرودگاه می تواند یک تجربه ی دشوار برای افرادی باشد که دارای پروازهای مکرر می باشند. در این شرایط مسافران تلاش می کنند که خود را با مطالعه، کار و یا حتی بازی کردن با دستگاه های قابل حمل خود مشغول کنند و اغلب در صورت اتمام شارژ باتری، موفق به شارژ مجدد آن نمی شوند. فرودگاه بین المللی دالس یک بار برای همیشه این مشکل را حل کرده است. آنها با طراحی اتاقک هایی با نام اسلیپ باکس به حل این مشکل کمک کرده اند.

میکاییل کریموف، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل این اتاق ها می گوید: 'این یک اتاق هتل دارای پریز متصل به برق می باشد. شما نمی توانید تمام امکانات هتل را در آن بیابید ولی برخی از نیازمندی های مناسب در دسترس است.'
فرودگاه های مختلف دارای آیین نامه های متفاوتی هستند و به خاطر سیستم های امنیتی گذشته، مسافران برای استفاده از این فضا موظف به رعایت قوانین و آیین نامه های موجود می باشند، که به طور کلی با آنچه که در هتل ها اجرا می شود متفاوت است. دیوید شو براون، مدیر اصلی و بنیانگذاراسلیپ باکس می گوید: این نیاز به شارژ مجدد برای دو ساعت بدون نیاز به مراجعه به بخش امنیتی فرودگاه، همانند اجاره ی اتاق هتل امکان پذیر است. مسافران فقط اتاق خود را دریافت می کنند و آنها وقت خود را برای ایستادن در صف های مختلف طلف نمی کنند و این یک کمک فوق العاده به مسافران است.

میهمانان می توانند اتاق اسلیپ باکس خود را از یک ساعت تا 24 ساعت با افزایش 15 دقیقه ای اجاره کنند. اتاق ها در4 نوع سایزمختلف دراختیار است: اتاق با تخت سینگل، اتاق با تخت کوِیین، اتاق با تخت استاندارد ولی با فضای کمترواتاق های کاملا سازگار با معلولین و افراد دارای ناتوانی های جسمی. تمامی اتاق ها ضد صدا بوده و به پورت های شارژ که قابلیت اتصال به تمامی دستگاهها را دارند مجهز شده اند.

به گفته ی کریموف این اتاق ها فقط فضایی برای خوابیدن نیست. این فضاها به حفظ حریم خصوصی افراد کمک شایانی می کند. عدم حفظ حریم شخصی مشکلی است که امروزه در تمام دنیا دیده می شود. یافتن یک حریم شخصی از نیازمندی های اساسی در دنیای امروز است که باید امروزه به صورت های مختلف اجرایی شود.
و این مقوله، مساله ای نیست که فقط درامریکا مورد نیاز باشد. در حالیکه هتل های ماژولار در سراسر دنیا از محبوبیت زیادی برخوردارند، اسلیپ باکس دارای یک مفهوم متفاوتی است. اتاق های اجاره ای در هر جایی به حفظ حریم خصوصی کمک می کنند، نه فقط فرودگاه ها، بلکه در مکان هایی مانند بیمارستان نیزمی توانند مورد استفاده قرار گیرند.

اسلیپ باکس در تلاش است تا جایگاه خود را در صدر، نگاه دارد. اسلیپ باکس با فراهم آوری امکانات متفاوت شامل اپلیکیشن های کاربردی برای کاربران خود، جایگاه خود را حفظ کرده است.

اسلیپ باکس امیدوار است تا در آینده ای نزدیک به فرودگاه های کشورهای دیگرنیزتوسعه یابد. آنها معتقدند که توانایی توسعه تا ده ها فرودگاه را درچند سال آینده خواهند داشت.

خبرهای بیشتر

هتلداری

شرکت «عدل آفرینان ماندگار» نمایندۀ انحصاری شرکت Protel® Hotelsoftware آلمان و تنها ارائه‌کنندۀ «سیستم‌های استاندارد بین‌المللی فناوری اطلاعات در صنعت هتلداری» در ایران است که از سال 1385 زنجیرۀ کاملی از خدمات مشتمل بر «مشاوره»، «تأمین و نگهداری»، «استقرار و یکپارچه‌سازی» و «آموزش با ارائۀ گواهی‌نامۀ معتبر بین‌المللی» را در حوزۀ تکنولوژی‌های هتلداری ارائه می‌نماید.

اطلاعات تماس

location_onتهران، چهارراه پارک وی، هتل استقلال، مرکز تجاری، واحد 6, 7

phone 021-22660288

09022660288

email info@adl-co.ir