اخبار تکنولوژی هتلداری


کلیدهای کارتی جدید، با کارکردی ساده تر و افزایش بازده سرمایه گذاری برای هتل ها

دسته بندی ها: عملیاتی - مدیریت درآمد - تجربه میهمان

1398/2/11 تعداد بازدید: 8292


امروزه هتلداران به دنبال کلیدهای کارتی جدیدی به جای کارت های قدیمی و پلاستیکی هستند که عملکردی ساده تر داشته باشند و بازده سرمایه گذاری برای هتل ها را افزایش دهند.

بر اساس گزارش جهانی، هتلداران در حال بررسی گزینه های مختلفی هستند که جایگزین کارت های سنتی و پلاستیکی شوند و اولین گزینه ای که به ذهن می آید، استفاده از گوشی های هوشمند تلفن همراه است. اگرچه، برخی از هتل داران به دنبال گزینه هایی هستند که دارای عملکرد بهتری باشند، به بهبود تجربه ی میهمانان کمک کنند و بازده سرمایه گذاری برای هتل ها را افزایش دهند.

Kalahari در دو هتل خود از مچ بندهای شناسایی هویت مسافران به جای کارت های پلاستیکی استفاده کرده است. اطلاعات بر روی نوارها کدگذاری می شوند و به مهمانان این اجازه را می دهد تا علاوه بر باز کردن درب اتاق ها، از سرویس ها و خدمات دیگر هتل مثل رستوران، مجموعه های ورزشی استفاده کنند. به گفته ی مدیر بخش اتاق های این هتل، این مچبندها دارای عملکرد ساده تری نسبت به کارت های قدیمی می باشند.

در حال حاضر، میهمانان می توانند برای دریافت مچ بندها ثبت نام کنند و مچ بندهای خود را دریافت کنند. زمانیکه اتاق آماده می شود، آنها یک پیام متنی مبنی بر آماده بودن اتاق هایشان دریافت می کنند و بدون مراجعه به بخش پذیرش به راحتی به اتاق خود می روند.

علاوه بر این، میهمانان هنگام خروج، دیگر نیازی به مراجعه به پذیرش را ندارند. دسترسی میهمانان به مچ بندها در زمان خروج به طور خودکار غیرفعال می شود و میهمانان می توانند مچ بندهایشان را برای خود نگه دارند.

هتل بین المللی Melia، نیزاز مچ بندهای هوشمندی که تراشه ای در آنها تعبیه شده است و به صورت بیسیم به برنامه های هوشمند هتل متصل شده است استفاده می کند. این تکنولوژی در هتل های متعددی نصب شده است.

به گفته ی سارا رنگی رهبر پروژه کلیدهای کارتی اتاق های اوراکل در هتل ملیا:'این نوارهای ضدآب اجازه ی پرداخت برای نوشیدنی ها، غذا، ماساژ و خرید از فروشگاهها را علاوه بر باز کردن درب اتاق دارا می باشند. بدین معنا که از طریق این مچ بندها تمامی تعاملات مهمانها با هتل به راحتی صورت می پذیرد'.

در همین حال، هتلی در کالیفرنیا با 97 اتاق، کارت هایی از جنس بامبو که تراشه های الکترونیکی در آنها تعبیه شده اند را جایگزین کارت های پلاستیکی کرده است.

زمانیکه مسافران وارد هتل می شوند، کارت های بامبو برای طول مدت اقامتشان در اختیارشان قرار می گیرد و در زمان خروج می توانند این کارت ها را به هتل تحویل دهند و یا به عنوان سوغات برای خود نگه دارند. این کارت ها برای مدت طولانی قابل نگه داری هستند و اگر دور انداخته شوند، بطور طبیعی به خاک بازگردانده می شوند.

این کلیدهای کارتی همانند نمونه های سنتی آن قابلیت جایگزینی با نمونه های مشابه خود را دارند. هم چنین، این کارت ها نسبت به همتایان سنتی از دوام بیشتری برخوردارند.

ایده های جدید اغلب هزینه های بیشتری را صرف می کنند، با این حال افزایش بازده سرمایه گذاری برای هتل ها در این گونه ایده های خلاق مشهود است. یکی از مزایای این مچ بندها، این است که دیگر میهمانان نگران حمل کیف پول خود نیستند و میهمانان می توانند از تمامی خدمات هتل با استفاده از این مچ بندها به راحتی استفاده کنند. به عنوان مثال، میهمانان به هنگام استفاده از پارک های آبی، به راحتی می توانند از این مچ بندهای ضد آب استفاده کرده، در نتیجه فرایند پرداخت راحت تر شده و مسافران به هزینه کردن، بیشتر تشویق می شوند.

خبرهای بیشتر

هتلداری

شرکت «عدل آفرینان ماندگار» نمایندۀ انحصاری شرکت Protel® Hotelsoftware آلمان و تنها ارائه‌کنندۀ «سیستم‌های استاندارد بین‌المللی فناوری اطلاعات در صنعت هتلداری» در ایران است که از سال 1385 زنجیرۀ کاملی از خدمات مشتمل بر «مشاوره»، «تأمین و نگهداری»، «استقرار و یکپارچه‌سازی» و «آموزش با ارائۀ گواهی‌نامۀ معتبر بین‌المللی» را در حوزۀ تکنولوژی‌های هتلداری ارائه می‌نماید.

اطلاعات تماس

location_onتهران، چهارراه پارک وی، هتل استقلال، مرکز تجاری، واحد 6, 7

phone 021-22660288

09022660288

email info@adl-co.ir