اخبار تکنولوژی هتلداری


هتلداران با استفاده از تکنولوژی های جدید به دنبال صرفه جویی در مصرف انرژی هستند

دسته بندی ها: عملیاتی - مدیریت درآمد - فناوری اطلاعات و امنیت

1398/3/1 تعداد بازدید: 368


امروزه مقوله ی انرژی در دنیا، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در همین راستا هتل ها به دنبال صرفه جویی درمصرف انرژی درداخل اتاق ها متمرکز شده اند. به عنوان مثال می توان به استفاده از لامپ های LED، تجهیزات موثر در مصرف انرژی و استفاده از وسایلی که با استفاده از الگوریتم های ماشینی برای صرفه جویی در مصرف انرژی مورد استفاده قرار می گیرند، به این هدف رسید.

بر اساس گزارشی از ایالت متحده امریکا، تکنولوژی صرفه جویی در مصرف انرژی در هتل ها، از روش های سنتی مانند لامپ های LED تا راه حل های پیشرفته درتغییر است.

به گفته ی دنیلا فاستر، مدیر ارشد هتل هیلتون، نرم افزارهای مبتنی برمدیریت مصرف انرژی و شبکه ی کنترل اتاق میهمانان، برای مدیریت و کاهش مصرف انرژی در اتاق ها به اجرا در آمده است.

به عنوان مثال، بسیاری از هتل ها، سیستم های تهویه ی مطبوع اتاق ها را به شبکه ی رزرواسیون خود متصل کرده اند، بنابراین زمانیکه اتاق اشغال نباشد، سیستم تهویه ی آن به طور خودکار به دمای تنظیم شده ی قبل باز می گردد.او می گوید: 'اتاق ها به سنسور اشغال مجهز شده اند تا از این طریق، بتوان رضایت مشتریان را جلب کرده و مصرف انرژی را کاهش داد'.

هتل هیلتون استین و هتل کانراد نیویورک، دو نمونه از هتل هایی هستند که بطور قابل توجهی با استفاده از سیستم مدیریت مصرف انرژی، هزینه های خود را کاهش داده اند و در مصرف انرژی صرفه جویی کرده اند. او در ادامه بیان می کند که با در اختیار قرار دادن تنظیم سیستم سرمایش و گرمایش اتاق ها بر عهده ی مسافران، بطور چشمگیری مصرف انرژی کاهش پیدا کرده است.

فاستر گفت:' این شرکت هم چنین، از برنامه ی LightStay، که با استفاده از الگوریتم ماشینی، میزان مصرف انرژی، آب، اتلاف مصرف و هزینه ها را پیش بینی می کند، را مورد استفاده قرار داده است. این تکنولوژی هم چنین، به هتلداران در مورد چگونگی مصرف انرژی نکاتی را بیان می کند.

هم چنین، این تکنولوژی تاثیرات اجرایی آن را پیگیری و گزارش می دهد.هتل هیلتون، با استفاده از این تکنولوژی بیش از یک میلیارد دلار در هزینه های خود صرفه جویی کرده است. این موفقیت از طریق کاهش انتشار کربن و زباله به میزان 31 درصد و مصرف آب و انرژی به میزان 22 درصد بدست آمده است.

Soneva، شرکت هتل های ریزورت در مالدیو، با استفاده از لامپ های LED، وسایل کارآمد در مصرف انرژی، سیستم تهویه ی هوای اینورتر، محدود کردن میزان مصرف سیستم های تهویه در فضاهایی که در طول روز می توان از انرژی طبیعی استفاده نمود، به کاهش مصرف انرژی کمک کرده است. هم چنین این شرکت، در فرایندی با افزایش انرژی تجدیدپذیر با گنجایش 100 درصد استفاده از انرژی پاک در طول روز، در دو هتل خود به این هدف رسیده است.

به گفته ی Lindsay Wilkinson ، مدیر بخش تجاری و محیط زیست در IHG، در گروه هتل های اینترکنتیننتال، با ارائه ی بیش از 200 راه حل برای مدیریت مصرف انرژی، کربن، آب، و به حداقل رساندن اتلاف هزینه ها از طریق راههای مختلف ذخیره ی انرژی در داخل اتاق ها، بر اساس یک پلت فرم که شامل سنسورهای روشنایی روز برای چراغ ها، سیستم گرمایش و سرمایش می باشد، به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک شایانی کرده است. به عنوان مثال، 25 تا 40 درصد انرژی، صرف روشنایی می شود، بنابراین تنها با نصب لامپ های LED در اتاق ها، می توان هزینه ها را کاهش داد.

تمامی هتل های زیرمجموعه ی Cayuga در تلاشند که با استفاده از تکنولوژی های روز به کاهش مصرف انرژی و هزینه های خود کمک کنند. آنها در اقدامی، در زمان نظافت اتاق ها، درجه حرارت اتاق ها روی 24 درجه ی سانتیگراد تنظیم کرده اند، که این امر باعث کاهش مصرف انرژی شده است.هم چنین، در تمامی هتل های این مجموعه، آب ها از طریق پنل های خورشیدی گرم می شوند.

خبرهای بیشتر

هتلداری

شرکت «عدل آفرینان ماندگار» نمایندۀ انحصاری شرکت Protel® Hotelsoftware آلمان و تنها ارائه‌کنندۀ «سیستم‌های استاندارد بین‌المللی فناوری اطلاعات در صنعت هتلداری» در ایران است که از سال 1385 زنجیرۀ کاملی از خدمات مشتمل بر «مشاوره»، «تأمین و نگهداری»، «استقرار و یکپارچه‌سازی» و «آموزش با ارائۀ گواهی‌نامۀ معتبر بین‌المللی» را در حوزۀ تکنولوژی‌های هتلداری ارائه می‌نماید.

اطلاعات تماس

location_onتهران، چهارراه پارک وی، هتل استقلال، مرکز تجاری، واحد 6, 7

phone 021-22660288

09022660288

email info@adl-co.ir