اخبار تکنولوژی هتلداری


سیستم تلویزیون تعاملی یا تحت شبکه (IPTV) در هتلها

دسته بندی ها: نرم افزار پیام رسان میهمان - سرگرمی اتاق میهمان

1398/9/10 تعداد بازدید: 201


سیستم های تلویزیون تحت شبکه به رسانه هایی اطلاق می شود که سیگنال های تلویزیونی را به جای روشهای قدیمی سیگنال رسانی، از طریق بستر IP انتقال می دهند و همچنین تلویزیون را از یک ابزار نمایشی صرفاً یک طرفه، به ابزاری برای برقراری ارتباط با میهمان و پذیرش فرمان بیشتر از میهمان و به نوعی ابزاری دو طرفه (تعامل پذیر) تبدیل می کند. این تکنولوژی نسبتاً جدید، به یکی از امکانات محبوب در هتل در میان میهمانان تبدیل شده که علاوه بر نمایش فیلم، امکانات بسیار بیشتری را از طریق تلویزیون موجود در اتاق در اختیار میهمانان قرار می دهد. در واقع از این طریق، تلویزیون در عین حال که کارکرد سنتی خود را دارد (نمایش شبکه های تلویزیونی)، ویژگی ها و کاربردهای دیگری نیز ایجاد می کند که نوعی از خدمت رسانی بهتر، سرگرمی و تعامل نزدیک تر با میهمان را به ارمغان می آورد.
از این نکته نباید غافل شد که استقرار سیستم IPTV در اتاق، خود نوعی از پیچیدگی را به همراه دارد که بسیاری از میهمانان از آن گریزان هستند، خصوصا میهمانانی که از مفاهیم دیجیتال، گریزان هستند و در مواجه با این سیستم ترجیح می دهند اصلا کاری با آن نداشته باشند و پس از روشن شدن تلویزیون احساس سردر گمی می کنند و آن را رها می کنند. ازاین رو برخی مدیران هتل که خودشان هم در این دسته قرار دارند با استقرار آن مخالف هستند.
به هر حال در سالهای اخیر استفاده از این سیستم ها توسط میهمانان در حین اقامتشان رشد فزاینده ای داشته که این موضوع صاحبان هتل ها را از هر طیفی که باشند برای سرمایه گذاری در این بخش ترغیب و یا به نوعی مجبور کرده است. به علاوه این سیستم به هتلداران کمک شایانی می کند تا در یک بازار رقابتی، با ارائه امکانات بیشتر به میهمانان و بهبود خدمات، جایگاه و برند خود را ترقی دهند.
همچنین امروزه مجهز بودن اتاق های هتل به این سیستم به عنوان یک امکان در وب سایت های رزرو به شمار می آید و به عنوان یک برتری برای اتاق و یک گزینه قابل جستجو تبدیل شده است.

امکانات تلویزیون تعاملی (IPTV) برای هتلها

 پیام خوش آمدگویی به میهمانان
 ارتباط با سیستم مدیریت دارایی (PMS)
 نمایش ویدئوهای درخواستی به مهمانان
 نمایش کانالهای ماهواره¬ای به صورت مدیریت شده
 نمایش کانالهای محلی هتل و اطلاع رسانی داخلی
 نمایش رویدادهای پیش رو
 پورتال مربوط به اطلاعات هتل
 مرور اینترنت از طریق تلویزیون
 پخش صوتی شبکه های رادیویی
 سفارش غذا یا خدمات خانه داری
 نمایش آخرین وضعیت صورتحساب میهمان
 جزئیات شارژهای صورت گرفته به حساب میهمان
 پرداخت آنلاین هزینه های دوره اقامت
 چک اوت از طریق تلویزیون
 ارسال پیام به میهمانان
 تنظیم ساعت بیدار باش
 پخش تبلیغات
 نظر سنجی
 بازی
 گفتوی متنی بین میهمان و واحدهای مختلف مثل پذیرش و مدیریت
 تنظیم نور و دمای اتاق
 قابلیت ارائه اطلاعات مربوط به آب و هوا
 پشتیبانی از زبانهای گوناگون
 سفارش تاکسی در زمانبندی معین
 و فروشگاههای آنلاین می توان اشاره نمود.

شرکت عدل آفرینان ماندگار، آماده ارائه سیستم تلویزیون تعاملی (IPTV) به تمامی هتلها و مراکز اقامتی می باشد.

خبرهای بیشتر

هتلداری

شرکت «عدل آفرینان ماندگار» نمایندۀ انحصاری شرکت Protel® Hotelsoftware آلمان و تنها ارائه‌کنندۀ «سیستم‌های استاندارد بین‌المللی فناوری اطلاعات در صنعت هتلداری» در ایران است که از سال 1385 زنجیرۀ کاملی از خدمات مشتمل بر «مشاوره»، «تأمین و نگهداری»، «استقرار و یکپارچه‌سازی» و «آموزش با ارائۀ گواهی‌نامۀ معتبر بین‌المللی» را در حوزۀ تکنولوژی‌های هتلداری ارائه می‌نماید.

اطلاعات تماس

location_onتهران، چهارراه پارک وی، هتل استقلال، مرکز تجاری، واحد 6, 7

phone 021-22660288

9022660288

email info@adl-co.ir